Woda czy balsam? Czego używać po goleniu?

18.01.2014   |   01:00   |   ZdrowyPortal.com > Mężczyzna
co jest najlepsze po goleniu - woda po goleniu czy balsam?
Co jest lepsze - woda po goleniu czy balsam? foto: David Robert Wright, flickr.com

Woda po goleniu czy balsam? Co wybrać? Mnogość kosmetyków dostępnych w drogeriach potrafi przyprawić o ból głowy. Jaki środek pielęgnacyjny zapewni mężczyźnie najwięcej korzyści po goleniu? Balsam czy woda po goleniu? Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Wszystko zależy od tego, jaką cerę posiadamy. Jeżeli nie mamy tendencji do tworzenia się zaczerwienienia po goleniu, a nasza cera nie jest sucha, powinniśmy stosować wodę po goleniu. W większości składa się z alkoholu, który jest jednym z najlepszych środków dezynfekujących przeznaczonych do pielęgnacji twarzy. Alkohol zdezynfekuje twarz oraz powstałe przy goleniu mikro uszkodzenia, dzięki czemu unikniesz powstawania krostek.  Dodatkowo, od 1 do 3% zawartości wody po goleniu stanowi ekstrakt perfum, dzięki czemu zapach utrzyma się przez dłuższy czas. Dzięki temu woda po goleniu przyda się każdemu, kto goli się rano, przed wyjściem z domu. Wybierając wodę po goleniu, postaraj się znaleźć taką, która ma najmniej alkoholu. Postaraj się również znaleźć wodę, która będzie wzbogacona o witaminy (np. prowitaminę B5, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek naskórka) – dzięki temu Twoja skóra zyska lepszy wygląd.

Całkowicie odradzamy używanie wody po goleniu, jeżeli po goleniu Twoja skóra jest zaczerwieniona i piecze, albo jeżeli masz przesuszoną cerę. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie balsam po goleniu. W zależności od marki, balsamy mogą zawierać w składzie alkohol, lub nie zawierać go w ogóle. Jeżeli masz wrażliwą cerę, wybierz balsam bez alkoholu w składzie. W przeciwieństwie do wody po goleniu, balsamy skupiają się głównie na odpowiednim nawilżeniu skóry oraz uzupełnieniu witamin. Zdecydowanie słabiej radzą sobie przy tym z dezynfekcją twarzy, przez co, stosując balsam, zwiększasz ryzyko pojawienia się krostek na twarzy, jednakże Twoja cera jest lepiej nawilżona i bogatsza w witaminy, niż gdybyś używał wody po goleniu.

Wybór kosmetyku, który będziesz stosował po goleniu, pozostawiamy Tobie. Pamiętaj, że skóra po goleniu jest podrażniona, przez co stosowanie wody po goleniu lub balsamu jest bardzo wskazane. Nie stosując niczego, narażasz się na krosty, niezdrowy wygląd oraz szybsze starzenie się skóry. Decyzja należy do Ciebie.


comments powered by Disqus
Tagi: golenie  

REKLAMA


Facebook

redakcja  |   o nas  |   dla mediów  |   reklama  |   współpraca  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2013 © ZdrowyPortal.com. Wszelkie prawa zastrzeżone