Domowe sposoby na kaca
Poznaj domowe sposoby na kaca! Foto: Guy Renard 25, flickr.com |
Sposoby na kaca, które przedstawiamy w tym artykule, potrafią postawić na nogi nawet najbardziej sponiewieranych, „wczorajszych” imprezowiczów. Istnieją naturalne sposoby na kaca, których skuteczność znana jest od wieków. Korzystając z tej wiedzy jesteśmy w stanie uniknąć przykrych skutków wywołanych przez nadmierne spożycie alkoholu. Poznajcie naturalne sposoby na kaca!
Oby zmniejszyć ryzyko koszmaru dnia następnego, warto zadbać o to zarówno przed, jak i w trakcie spożywania alkoholu. Przed zakrapianą imprezą warto zjeść tłusty posiłek. Duża ilość tłuszczów spożytych przed wypiciem napojów procentowych da wątrobie więcej czasu na rozłożenie wypitego alkoholu. Po rozpoczęciu picia pamiętajmy, abyśmy co godzinę wypijali szklankę wody lub soku pomarańczowego. Starajmy się nie popijać alkoholu napojami gazowanymi - bąbelki przyśpieszają wchłanianie alkoholu przez organizm, dlatego warto, aby „zapojkę” stanowiły niegazowane soki. Jeżeli zastosujemy powyższe wskazówki, kac powinien być słabszy. Co jednak robić, gdy mimo wszystko, następnego dnia spadł na nas KACaklizm, czujemy się fatalnie, a w dodatku co chwilę gna nas do toalety? Z pomocą przychodzą nam te oto domowe sposoby na kaca:
1. Nudności i wymioty? Sięgnij po imbir!
Nie ma na świecie lepszego środka przeciwwymiotnego od imbiru. Jeżeli poranny kac oznacza u Ciebie częste wizyty w toalecie, koniecznie musisz spróbować tej cudownej byliny – dzięki niej powstrzymasz wymioty i nudności. Zetrzyj na tarce kawałek imbiru (dostępny jest w większości marketów) i zalej go wrzątkiem (1 litr wody na 1 łyżkę stołową imbiru). Ostudzony napój pij małymi łykami.
2. Uzupełnij płyny
Absolutna podstawa. Zrezygnuj ze słodkich napojów gazowanych, pij niegazowaną wodę źródlaną. Najlepszym napojem będą w tej sytuacji kwaśne płyny z dużą ilością witaminy C – sok z pomarańczy lub cytryny, sok pomidorowy, sok z kiszonych ogórków lub kapusty kiszonej. Doskonale sprawdzi się również jogurt lub maślanka.
3. Zjedz konkretne śniadanie
Najlepsze będą jaja (np. jajecznica) , a do popicia sok pomarańczowy lub herbata z cytryną. Tłuszcz dostarczony do organizmu wraz z pożywieniem wydłuża czas rozkładania alkoholu przez wątrobę. Dzięki obfitemu posiłkowi procenty będą w naszym organizmie dłużej, jednakże damy w ten sposób odetchnąć wątrobie, która zacznie działać na wolniejszych obrotach. Warto również zjeść coś, co pomoże uzupełnić wypłukane przez alkohol witaminy i minerały. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się banan lub kokos.
4. Weź zimny prysznic
Zimny prysznic pomoże nam złagodzić towarzyszący kacowi ból głowy, Zimna woda działa przeciwbólowo – ogranicza przewodnictwo w nerwach ruchowych i czuciowych, a w dodatku nasila wydzielanie adrenaliny, dzięki której osłabi się odczuwalność kaca.
Nie ma magicznego sposobu, dzięki któremu kac natychmiast zniknie. Stosując jednak powyższe metody uda Ci się skutecznie złagodzić fatalne samopoczucie i sprawić, że „dzień po” będzie dla Ciebie łatwiejszy. Unikniesz wymiotów, a ból głowy złagodnieje. A jakie są Twoje sposoby na kaca?
REKLAMA