Jabłko

jabłko właściwości
Jabłko - właściwości, działanie, wpływ na zdrowie. Foto: Tecfan, flickr.com

Jabłka to jedne z najlepszych owoców. Nie trzeba ich przygotowywać, są bardzo tanie i bardzo smaczne. Mimo to, wiele osób zapomina o nich i nie włącza ich do swojej diety.

Jabłko jest jednym z symboli natury. Znany od tysięcy lat, uwielbiany na całym świecie. Występuje w wielu odmianach, z których w Polsce najbardziej popularna to antonówka i papierówka. Dzięki różnym odmianą, jabłka występują w całym przekroju - od słodkich, po kwaśne, od twardych po miękkie. Jeżeli twierdzisz i wydaje Ci się, że nie  lubisz jabłek, posmakuj różnych odmian, na pewno znajdziesz jakąś dla siebie! Polska to trzeci (za Chinami i USA) największy producent jabłek na świecie. Jedzmy jabłka i wspierajmy polską gospodarkę.

Jabłko - skład i właściwości

Codzienne spożywanie jabłek zmniejsza "zły" cholesterol, chroniąc nas przed zawałami i miażdżycą. Bardzo cenną cechą tych owoców jest umiejętność oczyszczania organizmu z niektórych toksyn, dzięki czemu są szczególnie zalecane nałogowym palaczom oraz osobom żyjących w dużych miastach, narażonych na wdychanie spalin i innych zanieczyszczeń. Duża zawartość witaminy C wzmacnia nasz układ odpornościowy oraz, w połączeniu z innymi antyutleniaczami zawartymi w jabłkach, pozytywnie wpływa na nasz wygląd - przeciwdziała wiotczeniu skóry, wzmacnia włosy i paznokcie.

Jabłka - warto pamiętać

- jabłka poddawane obróbce termicznej tracą na wartości. Im dłużej poddajemy je obróbce, tym słabsze będzie ich dobroczynne działanie.
- jabłka mają sporo cukru, pamiętajmy o tym, jeżeli się odchudzamy


comments powered by Disqus
Tagi: jabłko   owoce  

REKLAMA


Facebook

redakcja  |   o nas  |   dla mediów  |   reklama  |   współpraca  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2013 © ZdrowyPortal.com. Wszelkie prawa zastrzeżone