Zapalenie pęcherza

Utrwalanie zdrowego stylu życia i zdrowych nawyków w życiu codziennym.

Zapalenie pęcherza

Postprzez Martica » 8 lis 2018, o 19:20

hejka, ratujcie. Ostatnio zauważyłam ze po stosunku mam ból i pieczenie przy sikaniu. Od czego to moze byc? Czemy co jakis czas sie powtarza? Zaznaczam ze sie myje, zeby nie było.
Martica

Re: Zapalenie pęcherza

Postprzez Mirazz » 13 lis 2018, o 08:35

wiesz co ja tez miałam takie infekscje po seksie. Masakra, taki ból jakbym szpilkami sikała ;/ byłam u lekarza nawet bo juz tak mi dokuczało ze miałam dośc. U mnie pomogło urofuraginum max. Juz po pierwszym dniu stosowania dolegliwosci ustapiły a po tygodniu przeszło mi całkiem i nie nawraca. Kup sobie bo to jest bez recepoty, na bank pomoze. Niestety takie infekcie czasme lubią sie powtarzac.
A tak nawaisem - a Twoj facet dba o higiene? Sory ze pytam ale to tez moze miec znaczenie jesli dolegliwości masz po seksie.
Mirazz

Postprzez zassa » 23 lis 2018, o 08:17

Kiedy masz problem z pęcherzem obserwuj też swój mocz bo jego wygląd i zapach ma jak widać znaczenie https://adamed.expert/dziwny-nieprzyjemny-zapach-moczu-co-oznacza-zapach-amoniaku-w-moczu/ i ważne żeby iść jednak do lekarza jeśli w ciągu kilku dni dolegliwości nie miną
zassa

Postprzez InnaJa » 16 gru 2018, o 13:38

to prawda, że przy zapaleniu pęcherza trzeba obserowac mocz, bo jesli pojawią sie jakieśn iepokojące objawy np bedzi emętny to warto zrobić badania. mi sie czasem zdarzają silne zapalenia pęcherza, ból taki przy sikaniu ze nie zycze najgorszemu wrogowi. Na szcxzeszie mam w domowej apteczce urofuraginum max i po zazyciu szybko mi przechodzi. Tak naprawde jak raz sie złapie infekcje pecherza to potem czesto sie przytrafiają, na szczesiecie mozna skutecznie leczyc wiec zawsze warto miec furagine przy sobie .
InnaJa

Postprzez fasola » 24 mar 2019, o 16:37

Jeśli takie sytuacje się powtarzają to na pewno oprócz leczenia u internisty warto się udać do urologa i ustalić przyczynę nawracających stanów zapalnych. W Warszawie jeśli mowa o urologii to na pewno Szpital Mazovia godny polecenia, najlepsi urolodzy w jednym miejscu i zaawansowane leczenie również operacyjne. Na NFZ i prywatnie.
fasola

Postprzez Mirindaa » 24 kwi 2019, o 08:58

Mnie najpierw oglądali nefrolodzy w Warszawie potem urolodzy i okazało się że mam problemy i z nerkami a dokładniej to z jedna nerką plus zapalenie pęcherza, uwierzcie mi że to nic przyjemnego takie combo chorobowe. Mam nadzieję że uda mi się szybko zaleczyć chociaż pęcherz bo z nerką może być różnie.
Mirindaa

Postprzez fiona45 » 29 kwi 2019, o 06:38

Podczas takiego zapalenia pęcherza warto używać wkładek. Dotyczy to kobiet i mężczyzn. Widziałam takie na https://www.e-zikoapteka.pl/tena-men-ex ... sztuk.html . Moim zdaniem sprawdzą się na pewno w takiej potrzebie, czasem nie mamy wyjścia i musimy jakoś poradzić sobie tym problemem.
fiona45

Powrót do Zdrowie na co dzień