Wpływ jedzenia na zdrowie

Rozmowy o zdrowiu w kuchni - czego używać, czego nie, co warto wprowadzić do swojego menu, zdrowe odżywanie itp.

Wpływ jedzenia na zdrowie

Postprzez dora7 » 19 wrz 2019, o 14:09

Faktycznie jedzenie ma wpływ na nasze zdrowie?
dora7

Re: Wpływ jedzenia na zdrowie

Postprzez prawka » 23 wrz 2019, o 09:03

Oczywiście, że tak. Jest wiele produktów spożywczych, które nam po prostu nie służą. Ja ostatnio czytałam ciekawy artykuł na temat faktów i mitów żywieniowych, znajdziesz go tutaj https://www.herbapol.com.pl/aktualnosci ... -wlasciwie Na przykład okazało się, że ziemniaki wcale nie tuczą :) Wiedziałaś o tym?
prawka

Postprzez bergamotka » 9 paź 2019, o 13:28

Jedzenie ma też ogromne znaczenie na rozwój organizmu dzieci, dlatego warto zwracać uwagę na to, co podajemy naszym pociechom. Coś, co wygląda na zdrowe niestety nie zawsze takie jest, dlatego warto czytać składy i starać się przygotowywać jedzenie dla całej rodziny w domu. Często dzieci lubią podobne dania, co rodzice, dlatego wcale nie trzeba spędzać w kuchni wielu godzin. Jeśli nie mamy pomysłu, co ugotować, zawsze możemy sięgnąć po inspiracje na dania dla dzieci https://blog-juniorangin.pl/category/jedzenie/, które myślę, że zasmakują także dorosłym. Wszystkie potrawy są dość proste i szybkie, bo czasami jeśli chodzi o gotowanie to mniej znaczy więcej i nie potrzeba wymyślnych eksperymentów, żeby dobrze działać na swój organizm.
bergamotka

Postprzez Bordo » 15 paź 2019, o 13:33

Ja ostatnio zainteresowałem się tematem zdrowego odżywiania. Zacząłem dużo czytać o cholesterolu i tym sposobem szukasz zamienników dla tłustych produktów. Np. całkiem niedawno zwiększyłem wyposażenie swojej kuchni o brytfanny, dzięki którym przygotowuje posiłki na minimalnej ilości tłuszczu,a czasem w ogóle nie używam. Takie zdrowe nawyki mają przełożenie na nasze samopoczucie, więc warto mieć to na uwadze :)
Bordo

Powrót do Zdrowie w kuchni