Picie kawy

Rozmowy o zdrowiu w kuchni - czego używać, czego nie, co warto wprowadzić do swojego menu, zdrowe odżywanie itp.

Picie kawy

Postprzez micha » 9 lip 2018, o 13:33

Czy pijecie kawę? Jeśli tak to jaki gatunek kawy smakuje Wam najbardziej? Moją ulubioną jest kawa meksykańska. Każdy rodzaj mi odpowiada bo ta kawa moim zdaniem nie jest taka gorzka jak inne odmiany kawy. Uwielbiam jej smak i bogaty aromat.
micha

Re: Picie kawy

Postprzez Karas » 16 sie 2018, o 06:05

Pewnie że pijemy, kawa jest świetna niezależnie od pory dnia ;) Kawa kawie jednak nierówna, więc grunt to znaleźć taką, która wyróżnia się odpowiednim smakiem i aromatem. Ja zamawiam kawy z różnych części świata, ze sklepu Szlachetny Smak i jeszcze się nigdy nie zawiodłem. Smaków i rodzajów jest tak wiele, że czuje że będę je jeszcze testował przez długie lata.
Karas

Postprzez Alicja88 » 29 paź 2018, o 01:24

Ja staram się pić kawę rzadko ze względu na niedobór magnezu :(
Jeżeli jednak już piję zamawiam ją tylko na stronie sklepu zielarskiego.
Moim ulubionym połączeniem jest kawa zielona z czarną, ponieważ zielona kawa wspiera odchudzanie :)
Polecam przetestować, chyba jeżeli pijecie kawę przez kofeinę to właśnie ta mieszanka powinna być dla was ekstra! Takie 2 w 1 :)
Alicja88

Postprzez Milka » 6 lis 2018, o 22:34

Też mam problem z magnezem i potasem i kawę ograniczam co mnie bardzo boli. Staram się pić czarną niesłodzoną arabikę ale zdaży się i rozpuszczalna z mlekiem. W domu mam ekspres na kapsułki i tam to już różności kupuje.
Milka

Postprzez AgaMa » 6 gru 2018, o 14:04

Nie rezygnuję z kawy, a niedobór magnezu uzupełniam sobie wodą mineralną. Tak tak, wystarczy szklanka wody z dobrą zawartością tego pierwiastka i magnez mamy wyrównany. Ja po kawie zawsze wypijam Piwniczankę, ta woda zawiera idealne proporcje magnezu i wapnia ( https://piwniczanka.pl/sklad-wody ) o czym warto wiedzieć wybierając mineralną.
AgaMa

Postprzez Meggi » 15 gru 2018, o 10:33

A wiecie, że kawa ziarnista poznań https://www.deliciouscafe.pl/kontakt/ jest luksusową kawą o niesamowitym smaku. To kawa najwyższej jakości, która jest świeżo palona i pakowa. Przez co mają oryginalny aromat i smak który zapamiętuje się na długo. Nie wiem jak wy, ale ja sobie na pewno kupię tą kawę.
Meggi

Powrót do Zdrowie w kuchni