Co do picia?

Rozmowy o zdrowiu w kuchni - czego używać, czego nie, co warto wprowadzić do swojego menu, zdrowe odżywanie itp.

Re: Co do picia?

Postprzez Luna Lovegood » 15 lut 2018, o 12:19

Oczywiście soki ze świeżych owoców są zdrowe, jednak nie wiem skąd przekonanie, że mogą je pić w sporych ilościach nawet osoby na diecie. Chciałbym zaznaczyć, że owoce w dużej mierze składają się też z cukru. Nie bez powodu mówi się, że wśród tych 5 porcji owoców i warzyw każdego dnia, to właśnie warzywa powinny stanowić zdecydowaną większość. Jeśli już jest ktoś na diecie, to lepiej by przerzucił się na dobrej jakości herbatę (ja kupuję najczęściej na https://szlachetnysmak.pl/), bo niektóre jej rodzaje pomagają w redukowaniu tkanki tłuszczowej i pozytywnie wpływają na trawienie.

;)
Luna Lovegood

Postprzez Wuzygewa » 1 mar 2018, o 10:14

soki świeżo wyciskane - najlepsze!
Wuzygewa

Postprzez Wukigua » 12 mar 2018, o 10:09

woda z cytryną i może z miętą jeszcze
Wukigua

Postprzez majczuk » 28 mar 2018, o 23:05

Napoje, napojami. Lepiej powiedzcie, co jadacie. Mi, ostatnimi czasy zdarza się dość często zamawiać jedzenie na dowóz. Z uwagi na to, że uwielbiam kuchnię włoską, dość często gości u mnie pizza. Zazwyczaj zamawiam ją z http://krakow.pizzerianocna.pl/#onas - to moja ulubiona pizzeria. Jadam w niej dość często gdyż oferuje fenomenalne promocje! Mało tego, jest stosunkowo tania, a w jej ofercie poza pizzą można również znaleźć pieczywo czosnkowe, czy sałatki.
majczuk

Postprzez micha » 3 kwi 2018, o 12:49

Ja tam mimo wszystko najbardziej lubię kawę. Staram się nie kupować byle jakich kaw, tylko zazwyczaj wybieram te lepsze. Zamawiam je na stronie https://www.manufakturakawy.com/ i jestem bardzo zadowolona. Smak jest zupełnie inny niż w przypadku kawy z supermarketu. Wam również polecam to rozwiązanie.
micha

Postprzez zassa » 24 kwi 2018, o 14:36

Wukigua napisał(a):woda z cytryną i może z miętą jeszcze

Podpisuję się pod tym obiema rękami, też piję przeważnie wodę z plasterkiem cytryny, zwłaszcza latem a korzystam z warszawskiej kranówki więc dobrą wodę mam zawsze pod ręką w dowolnej ilości :)
zassa

Postprzez Martica » 6 cze 2018, o 06:58

Ja ostatnio odkryłam świetne wody smakowe Soti Natural http://www.sotinatural.com/oferta_biedronki.html . Maja je w Biedronce. Mimo, że to woda smakowa nie zawiera żadnych konserwantów, cukrów an i innych dodatków. Jest w 100% zdrowa i w upalne dni świetnie gasi pragnienie.
Martica

Postprzez Meggi » 8 cze 2018, o 17:20

A może ktoś chętny na szampana? Może na tego- PAUL BARA ROSE SPECIAL CLUB 2012, albo PERRIER JOUET GRAND BRUT? Szeroki wybór znajdziecie w Bubbles Bar w Warszawie. Oczywiście oprócz szampana, możecie delektować najróżniejsze wina z różnych miejsc na ziemi ;). Polecam również kuchnię, bo jest wyśmienita- jest to połączeni jakby klasyki z nutą nowoczesności.
Meggi

Postprzez Kathy » 13 cze 2018, o 11:45

U mnie przeważa woda mineralna no i jakieś soczki :)
Kathy

Postprzez zassa » 14 cze 2018, o 14:15

U mnie podobnie z tym że ja nie piję wody mineralnej, wyczytałam że nie jest dla mnie odpowiednia, mogę pić tylko źródlaną i kranówkę, z czego wolę oczywiście kranówkę warszawską bo jest naprawdę czysta i bardzo dobra
zassa

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie w kuchni