Za granice z dzieckiem?

Dyskusje o kobiecych sprawach, problemach i wszystkim tym, co dla nas ważne!

Re: Za granice z dzieckiem?

Postprzez areks » 31 lip 2018, o 07:27

Gdzie jezdzicie?
areks

Postprzez onka1 » 31 lip 2018, o 14:44

Teraz to nie problem zabrac dziecko na takie wakacje.
onka1

Postprzez Meggi » 18 sie 2018, o 10:46

Szczerze pisząc to nie wybrałabym się na wakacje z dziećmi zagranicę. Chyba, że są to duże dzieci. Natomiast jak mowa tutaj o maluszkach to raczej wybrałabym bardziej spokojne miejsce i przede wszystkim w Polsce. Przykładowo znajomi ostatnio wynajmowali domki na Kaszubach i to miejsc okazało się być idealne dla rodziny z małym dzieckiem.
Meggi

Postprzez Kajetkkna » 10 wrz 2018, o 15:37

a czemu nie? teraz te obiekty wakacyjne sa przystosowane do dzieci, za granica tym bardziej.
Kajetkkna

Postprzez tabela » 14 wrz 2018, o 16:29

Wszystko zależy w jakim wieku jest dziecko, gdyż są rodzice, którzy w wieku 2-3 lat już latają za granicę z dziećmi, jednakże ja tego nie popieram ;) Osobiście wolę wyjazd wspólnie z rodzinką w Bieszczady, a dokładniej do Ustrzyk Dolnych do http://willa-stasia.pl/ - myślę, że na początek będzie idealnie ;) Za granicę dopiero w wieku 6-10 lat myślę, że najlepiej ;) Ale jak kto lubi :)
tabela

Postprzez MartyninaM » 24 wrz 2018, o 07:37

Nona taką wyprawę trzeba się odpowiednio przygotować
MartyninaM

Postprzez mikita » 8 paź 2018, o 18:26

Chciałabym w tym roku polecieć na kilka dni do Turcji bo znalazłam już ofertę na https://www.ceneo.pl/Wycieczki_zagranic ... Turcja.htm . Chętnie poznam wasze rady jak zorganizować takie wakacje niższym kosztem. Wiem, że można wychaczyć tanie bilety kupując je dużo wcześniej, pytanie tylko gdzie ich szukać, jakie linie są godne polecenia, gdzie szukać noclegu tak żeby później nie okazało się, że zamiast hotelu jest barak.
mikita

Postprzez Mickymadam » 14 paź 2018, o 16:34

Z takimi bardzo małymi dziećmi to bym się chyba bała wybrać gdzieś bardzo daleko, szczególnie samochodem. Może to być bardzo trudne dla małego. I tak jak będziecie wybierać się na wczasy to musicie całą wyprawkę ze sobą zabrac, na pewno połowa bagażnika to będą rzeczy od waszych dzieci :) Sprawdzcie dobrze czy czegoś wam nie brakuje, jak coś uzupełnijcie zapasy. Przyda się wam zapewne ten sklep z torbami i organizerami do wózków dziecięcych. Na codziennych spacerach jest to rzecz wręcz obowiązkowa
Mickymadam

Postprzez peridot » 25 paź 2018, o 13:18

Jak dla mnie, wakacje za granicą mogą być dość problematyczne dla dzieci, bo wrzucimy je w sam środek nowego otoczenia, gdzie wszyscy mówią innym językiem, panują inne obyczaje. Starsze dziecko, które już umie się zachować w miejscach publicznych i ma większą wiedzę i taką świadomość istnienia innych krajów niż Polska (ciężko to ładniej określić), powinno się szybciej odnaleźć w takiej sytuacji niż maluch. Z dziećmi jednak przez pierwsze lata ich życia jeździłabym na wczasy wyłącznie w Polsce.
peridot

Postprzez lukrecja » 19 lis 2018, o 11:05

mariakowal napisał(a):A ile dziecko ma lat? My pierwszy raz wyjechaliśmy na wakacje, kiedy córka miała 3 latka i polecieliśmy wtedy do Grecji w czerwcu

my podobnie, w zeszłym roku do Grecji lecieliśmy i syn miał 4 lata. wcześniej nie chcieliśmy bo to trochę zawsze obawa. a i tak wzięliśmy sobie dodatkowe ubezpieczenie w https://kioskpolis.pl/urlop-w-grecji-ja ... ezpieczyc/ . nie przydało się na szczęście, ale majątku na to nie straciliśmy a mieliśmy ten komfort psychiczny
lukrecja

Poprzednia strona

Powrót do Kobiece sprawy