Jak przygotować się do zajścia w ciążę?

Dyskusje o kobiecych sprawach, problemach i wszystkim tym, co dla nas ważne!

Jak przygotować się do zajścia w ciążę?

Postprzez majczuk » 13 cze 2018, o 20:41

Tak jak w tytule - jak przygotować się do zajścia w ciążę? Sama, chce wykonać wszystkie, niezbędna badania... Czy uważacie, że powinnam zdecydować się na biopsję endometrium oferowaną przez http://premium-medical.pl/aktualnosci/b ... ndometrium przy pomocy której można wykryć wszelkie zmiany nowotworowe?
majczuk

Re: Jak przygotować się do zajścia w ciążę?

Postprzez zassa » 19 cze 2018, o 04:22

na pewno w ramach przygotowań do ciąży powinno się uzupełnić witaminy i mikroelementów no i oczywiście mniej więcej od 4 mc trzeba smarować brzuch olejkiem bio oil żeby nie porobiły się rozstępy
zassa

Postprzez mela » 28 cze 2018, o 10:25

ja bym też koniecznie brała witaminy bo wiem jaki to może mieć fatalny wpływ na rozwój dziecka, zwłaszcza niedobór witaminy d może być groźny. Kobiety z witaminy D w ciąży są zagrożone ryzykiem wystąpienia cukrzycy ciążowej, stanu przedrzucawkowego, rzucawki i bakteryjnego zapalenia pochwy, a noworodki obciążone są ryzykiem drgawek z powodu hipokalcemii, czyli zbyt niskiego stężenia wapnia w surowicy krwi, ryzykiem nieprawidłowości w budowie układu kostnego. Dziecko z urodzeniowym niedoborem witaminy D w późniejszym wieku może mieć: defekty szkliwa zębów, zmniejszoną masę kostną, krzywicę, astmę, cukrzycę. Takie dziecko jest też podatne na złamania kości i choroby: autoimmunologiczne, metaboliczne, nowotworowe, naczyniowe i choroby serca.
mela

Postprzez ela677 » 23 lip 2018, o 19:34

Badani endometrium faktycznie może mieć znaczenie. Często endometrioza jest przyczyną niepłodności. Lepiej się przebadać i mieć pewność, że jest wszystko w porządku. Tym bardziej, że coraz więcej par ma problem z płodnością. Co do witamin, to lekarz najlepiej doradzi, które są potrzebne dla zdrowia dziecka.I koniecznie zrób badania prenatalne. W:https://www.gyncentrum.pl/badania-prenatalne zrobisz nawet na NFZ.
ela677

Postprzez prawka » 24 lip 2018, o 09:02

Bardzo dobry temat. Cieszę się, że go poruszamy, ponieważ zajście w ciążę nie zawsze jest tak łatwe, jakby to mogło się wydawać. Ciekawi mnie, co wy sądzicie o testach owulacyjnych? Wykonujecie je czy nie? Ja sama się teraz nad tym zastanawiam. Udało mi się nawet znaleźć bardzo ciekawy artykuł, mianowicie https://www.mamazone.pl/artykuly/chce-b ... wulacyjne/ , gdzie opisane są wszystkie wady, jak i zalety testów owulacyjnych. Myślę, że o takich rzeczach powinno się wiedzieć. Również bardzo rzetelnie opisane jest, jak taki test wykonać.
prawka

Postprzez zenka » 30 lip 2018, o 17:06

Jednym z pierwszych badań w diagnostyce niepłodności u kobiet jest badanie drożności jajowodów. Najmniej inwazyjne jest badanie metoda hycosy, jak w Polmedis, nie ma ryzyka na działanie kontrastu jak przy zwykłym badaniu dopochwowym badającym macice i drożność jajowodów. Ta droga by zajść w ciąże musi istnieć.
zenka

Powrót do Kobiece sprawy