Jak przygotować się do zajścia w ciążę?

Dyskusje o kobiecych sprawach, problemach i wszystkim tym, co dla nas ważne!

Jak przygotować się do zajścia w ciążę?

Postprzez majczuk » 13 cze 2018, o 20:41

Tak jak w tytule - jak przygotować się do zajścia w ciążę? Sama, chce wykonać wszystkie, niezbędna badania... Czy uważacie, że powinnam zdecydować się na biopsję endometrium oferowaną przez http://premium-medical.pl/aktualnosci/b ... ndometrium przy pomocy której można wykryć wszelkie zmiany nowotworowe?
majczuk

Re: Jak przygotować się do zajścia w ciążę?

Postprzez zassa » 19 cze 2018, o 04:22

na pewno w ramach przygotowań do ciąży powinno się uzupełnić witaminy i mikroelementów no i oczywiście mniej więcej od 4 mc trzeba smarować brzuch olejkiem bio oil żeby nie porobiły się rozstępy
zassa

Postprzez mela » 28 cze 2018, o 10:25

ja bym też koniecznie brała witaminy bo wiem jaki to może mieć fatalny wpływ na rozwój dziecka, zwłaszcza niedobór witaminy d może być groźny. Kobiety z witaminy D w ciąży są zagrożone ryzykiem wystąpienia cukrzycy ciążowej, stanu przedrzucawkowego, rzucawki i bakteryjnego zapalenia pochwy, a noworodki obciążone są ryzykiem drgawek z powodu hipokalcemii, czyli zbyt niskiego stężenia wapnia w surowicy krwi, ryzykiem nieprawidłowości w budowie układu kostnego. Dziecko z urodzeniowym niedoborem witaminy D w późniejszym wieku może mieć: defekty szkliwa zębów, zmniejszoną masę kostną, krzywicę, astmę, cukrzycę. Takie dziecko jest też podatne na złamania kości i choroby: autoimmunologiczne, metaboliczne, nowotworowe, naczyniowe i choroby serca.
mela

Postprzez ela677 » 23 lip 2018, o 19:34

Badani endometrium faktycznie może mieć znaczenie. Często endometrioza jest przyczyną niepłodności. Lepiej się przebadać i mieć pewność, że jest wszystko w porządku. Tym bardziej, że coraz więcej par ma problem z płodnością. Co do witamin, to lekarz najlepiej doradzi, które są potrzebne dla zdrowia dziecka.I koniecznie zrób badania prenatalne. W:https://www.gyncentrum.pl/badania-prenatalne zrobisz nawet na NFZ.
ela677

Postprzez prawka » 24 lip 2018, o 09:02

Bardzo dobry temat. Cieszę się, że go poruszamy, ponieważ zajście w ciążę nie zawsze jest tak łatwe, jakby to mogło się wydawać. Ciekawi mnie, co wy sądzicie o testach owulacyjnych? Wykonujecie je czy nie? Ja sama się teraz nad tym zastanawiam. Udało mi się nawet znaleźć bardzo ciekawy artykuł, mianowicie https://www.mamazone.pl/artykuly/chce-b ... wulacyjne/ , gdzie opisane są wszystkie wady, jak i zalety testów owulacyjnych. Myślę, że o takich rzeczach powinno się wiedzieć. Również bardzo rzetelnie opisane jest, jak taki test wykonać.
prawka

Postprzez zenka » 30 lip 2018, o 17:06

Jednym z pierwszych badań w diagnostyce niepłodności u kobiet jest badanie drożności jajowodów. Najmniej inwazyjne jest badanie metoda hycosy, jak w Polmedis, nie ma ryzyka na działanie kontrastu jak przy zwykłym badaniu dopochwowym badającym macice i drożność jajowodów. Ta droga by zajść w ciąże musi istnieć.
zenka

Postprzez kaszabarabasza » 6 wrz 2018, o 15:15

W ogóle dobrze jest mieć na uwadze wykonanie badań prenatalnych. Lepiej mieć pewnosć że dziecko prawidłowo się rozwija. Ja byłam bardzo przerważliwona na tym punkcie, dlatego jako nawet młoda kobieta robiłam takie badania u pani doktor Rozmus-Warcholińskiej. Specjalnie jeździłam do niej 50km do Częstochowy. Tylko, że ja jeździłam do św. Łukasza, a teraz przyjmuje w Gyncentrum, bo jest lepsza aparatura. Szkoda, że na tym nie skorzystałam. :/ Ale i tak wykonywała każde badanie bardzo starannie.
kaszabarabasza

Postprzez Kajetkkna » 10 wrz 2018, o 15:37

grunt to przygotowac swoja "głowę" ;)
Kajetkkna

Postprzez lukrecja » 19 wrz 2018, o 08:13

W pierwszej kolejności trzeba znaleźć sobie dobrego, zaufanego ginekologa. Ja polecę dr Arciszewskiego z kliniki http://www.arciszewski.pl/uslugi/ginekologia (prowadził moją ciążę :) ) . Wizyta powinna rozwiać wszelkie wątpliwości co do tego jak starać się o ciążę.
lukrecja

Postprzez werka23 » 23 wrz 2018, o 19:02

Zgadzam się z poprzedniczką, najpierw skontaktuj się z zaufanym ginekologiem, na pewno są kwestie w których masz wątpliwości, a dobry lekarz wszystko ci wytłumaczy. Na pewno nie idź do pierwszego lepszego tylko wybierz takiego, który według ciebie jest najbardziej odpowiedni, np. pod względem opinii jego pacjentów. Moja siostra rodziła pół roku temu ale przed ciążą dużo czytała, często na tej stronie https://lekarzpomaga.pl/artykuly/ciaza-i-macierzynstwo, jest tu pełno artykułów, które mogą ci się przydać
werka23

Następna strona

Powrót do Kobiece sprawy