Palenie papierosów

Dyskusje o nałogach i sposobach na uwolnienie się od nich.

Palenie papierosów

Postprzez daro » 3 lut 2014, o 21:34

Palicie?

Ja paliłem przeszło 10 lat. Nie palę od 6-ciu miesięcy. Z dnia na dzień naszło mnie na rzucenie (od jakichś dwóch lat mówiłem sobie, że trzeba rzucić, ale poza gadaniem nie robiłem nic więcej). Pierwszy tydzień był bardzo ciężki. Potem już z górki. Póki co nie złamałem się jeszcze i nie wziąłem nawet "macha" :)

A jak jest u Was?
daro

Re: Palenie papierosów

Postprzez Maxa » 5 wrz 2015, o 14:58

z tego co zuważyłam, to palenie u większości osób to metoda na stres, tyle, że mało efektowna. Łatwiej jest rzucić palenie, jak się wie jak można radzić sobie inaczej z rozładowaniem stresu. Poza tym może się trzymać np. tych wskazówek: Jak mam rzucić palenie?
Pamiętaj, że człowiek się zmienia, jednak jego przeszłość nigdy.
Becca Fitzpatrick
Maxa

Postprzez krystynastryjak » 30 lis 2015, o 16:24

Ja rzuciłam palenie, chociaż odbiło się to na mojej wadze. Zamiast po papierosy regularnie szłam do http://intermarche.pl/ po czekoladę. Nie mogłam się powstrzymać od podjadania i nic nie pomagało...Teraz mam już to z głowy, ale było ciężko.
krystynastryjak

Postprzez haniatorun » 24 lut 2016, o 15:52

A w pracy Wam nie robili przez to żadnych problemów? Mi jak poszłam na rozmowę do https://www.gppeople.pl/115,gp-people-agencja-pracy-tymczasowej-w-opolu.html od razu powiedzieli, że przyszły pracodawca nei toleruje palenia. Całe szczęście ten fakt mnie nie dotyczy ;)
haniatorun

Postprzez goska96 » 28 kwi 2016, o 09:55

Ja paliłam krótko ok.2 lata i wcale nie tak dużo bo max. 8 papierosów dziennie, ale i tak miałam duży problem z rzuceniem. Najgorsze w tym wszystkim było to, że doskwierał mi duszący kaszel palacza :| Próbowałam 2 razy skończyć z fajkami, na początku oczywiście nie wyszło złamałam się po miesiącu, ale 2 raz trwa aż do teraz. :D Niedawna mój narzeczony zaczął studiować http://www.zpsb.pl/studia-podyplomowe/, dokładnie psychologię zarządzania i może wam się wydać to śmieszne, ale jestem pewna że bez jego motywacyjnych wykładów nie rzuciłabym :lol: Ostatnio na imprezie zapaliłam jednego i usłyszałam taka przemowę, że od razu zwątpiłam w swoją silną wolę. Naprawdę kluczem do rzucenia jest wiara w siebie i samozaparcie, nie można się złamać, bo nawet ten głupi 1 papieros może spowodować powrót do paczki dziennie.
goska96

Postprzez WiolkaKlaman » 23 maja 2016, o 11:53

Ja nie palę prawie 3 lata- wspomagałam się tabletkami, ale i tak ważna jest silna wola. Teraz papierosy mi śmierdzą i nie wiem jak mogłam palic :P
WiolkaKlaman

Postprzez MileyMila » 6 cze 2016, o 05:55

Super WiolkaKlaman- gratulacje :) Ja mojego męża namawiam na rzucanie, mam nadzieję że mu się w końcu uda.
MileyMila

Postprzez WiolkaKlaman » 7 cze 2016, o 08:13

Namawiaj namawiaj:D No i znalazłam inne uzależnienie- zdrowe żywienie. Gdzies po części jest to zasługa mojego dietetyka z Płocka. To ona mnie motywowała do tego wszystkiego :)
WiolkaKlaman

Postprzez MileyMila » 9 cze 2016, o 12:02

Super- widzę że korzystamy z podobnej strony przy szukaniu specjalisty. Ja chodzę do dietetyka w Łodzi i mnie też mobilizuje do różnych innych rzeczy- na przykład do dbania o siebie ogólnie.
MileyMila

Postprzez pirka » 28 mar 2017, o 08:39

Ja palenie nie rzucę, trudno mi to przychodzi, próbowałam już kilka razy
pirka

Następna strona

Powrót do Nałogi