Strona 1 z 2

Jak wrócić do pracy po dłuższej przerwie

PostNapisane: 18 cze 2015, o 11:52
przez goska96
Kochani, a przede wszystkim kochane mamy! Postanowiłam napisać na forum troszeczkę o sobie, bo może komuś się przyda moja historia i będzie umiał wyciągnąć z niej wnioski i drogę, którą można ale oczywiście nie trzeba podążać.

Mam 44 lata i od blisko 14lat nie pracowałam zawodowo, bo nie było takiej konieczności. Mąż zarabia na tyle, by nas utrzymać, a ja w tym czasie zajmowałąm się dziećmi. Czas jednak szybko leci i dzieci stały się młodymi dorosłymi, któych nie trzeba już pilnować na każdym kroku. Stąd w mojej głowie pojawił się pomysł powrotu do pracy (skończyłam rachunkowość). Okazało się jednak, że nie będzie to takie proste, bo jednak mocno wyszłam z wprawy, przepisy się pozmieniały, itp. Samodzielne lektury na neiwiele się zdawały... jak wszędzie potrzebowałam znajomości, albo dodatkowego papierka. Przyjaciółka poleciła mi studia podyplomowe Szczecin żeby zdobyć dodatkową specjalizację. Wcześniej skorzystałam jeszcze z szybkiego kursu dla księgowych żeby sobie poprzypominać i... jeszcze w trakcie studiów dostałam pracę ;)

Wystarczy mieć chęci i samozaparcie, a wracanie do pracy, nie będzie aż takie trudne ;)

Re: Jak wrócić do pracy po dłuższej przerwie

PostNapisane: 6 lip 2015, o 10:07
przez tadzik90
Można też spróbować znaleźć sobie praktykę lub staż na [url=platformamatrix.pl]Platforma Matrix[/url], dzięki czemu będziemy na bieżąco z branżą ;)

Re: Jak wrócić do pracy po dłuższej przerwie

PostNapisane: 6 lip 2015, o 10:35
przez tadzik90
Można też spróbować znaleźć sobie praktykę lub staż na Platforma Matrix, dzięki czemu będziemy na bieżąco z branżą ;)

Re: Jak wrócić do pracy po dłuższej przerwie

PostNapisane: 31 paź 2015, o 20:56
przez krystynastryjak
Goska96 - super, że zdecydowałaś się na powrót do pracy! i oczywiście gratuluję też samozaparcia i chęci dalszego kształcenia się. Sama nie wiem, czy teraz zdecydowałabym się na podjęcie studiów. To ogromne wyzwanie,ale myślę, że masz rację - samozaparcie i odrobina silnej woli czasem wystarczą. Ja pracuję w firmie transportowej. Ogólnie jestem bardzo zadowolona. Niedawno szef zdecydował o wdrożeniu nowego programu http://simple.com.pl/, więc cieszę się , że będę mogła nauczyć się czegoś nowego.

Re: Jak wrócić do pracy po dłuższej przerwie

PostNapisane: 18 sty 2016, o 09:44
przez haniatorun
Doskonale! Niestety, nie zawsze jest tak prosto znaleźć pracę i pracowników. My np. z mężem mamy firmę, w której wcale nie było łatwo zaleźć kogoś do pracy, bo to robota do której magister nie pójdzie. I wtedy wpadliśmy na doskonały pomysł i udaliśmy się do agencji pośrednictwa pracy. Tam polecono nam, że pracownicy ze wschodu bardzo chętnie zajmą się robotami porządkowymi i będą wdzięczni, że mogą pracować w naszym kraju za godziwe pieniądze. I nareszcie mamy ludzi, którzy pomagają nam w pracy :)

Re: Jak wrócić do pracy po dłuższej przerwie

PostNapisane: 22 lis 2016, o 07:12
przez marolo
Ja byłem w podobnej sytuacji co haniatorun. Poszukiwaliśmy dosyć długo nawet niewykwalifikowanych osób do pracy, które chcieliśmy przyuczyć. Niestety po prawie roku poszukiwań poddaliśmy się i udaliśmy się do Agencji zatrudnienia, która zaoferowała nam właśnie rekrutacje pracowników z Ukrainy. Wraz z żoną musimy przyznać, że pracownicy z Ukrainy uratowali nasz biznes

Re: Jak wrócić do pracy po dłuższej przerwie

PostNapisane: 17 mar 2017, o 08:30
przez milenk1
Cześć dziewczyny! Zainteresowały mnie wpisy dotyczące pracowników z Ukrainy. Możecie powiedzieć coś więcej, zatrudniacie? Jak pracują czy cały proces ich zatrudnienia jest skomplikowany? Znalazłam jedną agencję obok firmy i zainteresował mnie opis całego procesu zamieszczony tu http://ksservice.pl/pracodawca/pracownicy-z-ukrainy
Pytanie czy korzystał ktoś też z ich usług?

Re: Jak wrócić do pracy po dłuższej przerwie

PostNapisane: 24 kwi 2019, o 12:51
przez Franek22
Na początku jest ciężko wbić się we właściwy rytm, ale z czasem przywykniesz ;)

Re: Jak wrócić do pracy po dłuższej przerwie

PostNapisane: 19 sie 2019, o 19:06
przez toskania
Ja inspiracje czerpie z http://www.ui.warszawa.pl jest tam sporo historii gwiazd, które mogą być dobrym motywatorem. W wolnej chwili polecam tam zajrzeć.

Re: Jak wrócić do pracy po dłuższej przerwie

PostNapisane: 20 sie 2019, o 13:03
przez Cholesterol
Warto zacząć od decyzji co lubimy robić, albo która branża nam pasuje. Jeżeli coś nas przytłacza to nawet jeżeli zaczniemy pracę szybko wpadniemy w dół.