Dziecko chore na depresję

Jak radzić sobie z problemami natury psychicznej?

Dziecko chore na depresję

Postprzez micha » 12 mar 2019, o 10:32

Podejrzewam, że mój syn cierpi na depresję. Chciałabym mu jakoś pomóc i wybrać się z nim do dobrego psychologa. Póki co znalazłam ofertę Centrum Futurum w Łodzi: http://centrum-futurum.pl/ . Jestem ciekawa, czy znacie tę placówkę, a może polecicie mi kogoś innego?
micha

Re: Dziecko chore na depresję

Postprzez xenia » 21 maja 2019, o 07:51

Wiesz co samej placówki nie znam ale popytaj może ktoś zna i tam chodził. Ja mam świetnego lekarza u siebie w Gdańsku. Chodziłam prywatnie z córką, która miała depresje związaną ze swoim wyglądem. Dzieciaki się z niej śmiały, że chodzi w okularach i ma rude włosy... Szkoda gadać dzieci są okrutne. Pani psycholog poleciła nam lek Rispolept bardzo dobry na prawdę polecam. Działa łagodnie ale dość szybko. Córka ma 14 i mogła go używać więc Twój syn myślę, że też nie powinien mieć przeciwskazań. Pomyśl o tym. Wizyty u lekarza i rozmowy z nim o problemie to świetna sprawa, ale leki też muszą działać bo nie wiemy co siedzi w dziecku między spotkaniami z lekarzem.
xenia

Postprzez fitgirl » 21 maja 2019, o 18:07

Problemy tego typu u dziecka na pewno trzeba diagnozować z lekarzem. Także tu w PsychoMedic w Łodzi da się znaleźć psychologa. Podstawą jest rozmowa ze specjalistą. Na pewno trzeba pójść do takiego, który ma dobre podejście do dzieci i doświadczenie.
fitgirl

Postprzez xenia » 22 cze 2019, o 12:49

Dziecko z depresją, brzmi to naprawdę przerażająco. Z takimi podejrzeniami warto czym prędzej udać się do jakiegoś specjalisty. Może powinni zbadać go również jacyś neurolodzy. Objawy mogą być podobne do depresji, a przyczyna może takiego zachowania może być zupełnie inna. W każdym bądź razie nie można tego tak zostawić, musisz działać.
xenia

Postprzez VasiliyCos » 5 lip 2019, o 13:45

Dziękuję za informacje, o których będę pamiętać
VasiliyCos

Postprzez Amiska12 » 21 lip 2019, o 19:55

Bardzo efektywnym ośrodkiem leczenia depresji jest Medox https://medox.org.pl/ Ośrodek w Nowym modlinie,połozony w bardzo spokojnej okolicy.Sa rtam bardzo dobrzy specjaliści z dużym klinicznym doświadczeniem, warto spytać czy zajmą sie dzieckiem.
Amiska12

Powrót do Zdrowie psychiczne