profilaktyka zdrowotna

Rozmowy na temat dbania o urodę - co robić, aby pięknie wyglądać. Zabiegi, maseczki, suplementy, balsamy... O tym wszystkim rozmawiamy tutaj.

profilaktyka zdrowotna

Postprzez gabiski » 29 lis 2019, o 12:36

Cześć,
pamietacie o profilaktyce siebie ? i swoich najblizszych? Agazujcie się w akcje dotyczace nowotworow jeszcze malo z nas chce regularnie sie badac bo uwaza ze jak nie ma w rodzinie to nic nie bedzie.

Niestety przytrafilo sie to w mojej rodzinie i zaczelam regualrnie sie badac i opowiadac o tym przy roznych okazjach oczywiscie sluzba zdrowia to w polsce nie we wszystkich placowkach ale ciezki orzech do zgryzienia, dlatego szukam alternatyw i zobaczylam taka strone upacjenta.pl czy korzystaliscie albo slyszeliscie? Jest najmlodsze dziecko firmy diagnostyka ktora w wiekszosci przychodni wykonuje badania krwi
gabiski

Re: profilaktyka zdrowotna

Postprzez rukola » 9 gru 2019, o 08:26

JA w kwestii zdrowia serdcznie chciałam polecić artykuł , który ostatni omi podesłała moja dobr aznajoma, a konkretnie chodzi mi o ten https://www.acidolac.pl/brzuszek-i-jeli ... la-dziecka . jest to bardzo często występujący problem i niestety nie każdy wie jak go szybko sobie z nim poradzić, a niestety odwodnienie dziecka jak i dorosłego może być bardzo niebezpieczne w skutkach. Szczególnei niebezpieczna jest powszechna opinia o tym, że osoba w okresie biegunki powinna unikać jedzenia co jest kompletną nieprawdą, bo w rzeczywistości powinno się normalnie jeść, żeby nie osłabiać za bardzo organizmu. Jeżeli sytuacja jest na tyle beznadziejna, że z powodu na przykłąd nadmiernych wymiotów osoba odmawia jedzenia to koneiczne jest pryznajmnniej regularne nawadnianie, ponieważ jest to kluczowe w takim stanie. Czy macie jeszcze jakieś inne nieoczywiste porady w kwestiach zdrowownych i możecie się nimi tutaj podzielić? Czekam na info :)
rukola

Postprzez mather » 9 gru 2019, o 10:33

W zasadzie profilaktyka prozdrowotna to nie tylko odstawienie używek. To zmiana trybu życia na zdrowszy, zdecydowanie lepsze podejście do sportu (na początek spacery, potem ćwiczenia, może jakieś zainteresowanie sportowe..) , inne myślenie. Dobrze zacząć od razu coś zmieniać, ale można też tutaj https://www.dermolab.pl najpierw pouczyć się o zdrowym trybie życia. Przyda się.
mather

Postprzez InnaJa » 9 gru 2019, o 12:08

Profilaktyka jest bardzo ważna bo jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. Niestety wiele osób o tym zapomina i zgłasza się do lekarza bardzo późno, gdy już choroba ma zaawansowane stadium. Jeśli chcecie uniknąć poważnych problemów zdrowotnych to warto co jakiś czas wykonać badanie USG. To bezbolesne badanie, dzięki któremu można wykryć pierwsze niepokojące objawy. Na stronie https://strefa.biz/zdrowie-i-uroda/usg- ... o-badania/ znajdziecie informacje jak przygotować się do badania aby można było przeprowadzić je prawidłowo. Dobre przygotowanie jest bardzo ważne gdyż daje miarodajny wynik.
InnaJa

Powrót do Zdrowy wygląd i uroda